Kā izveidot apmeklētu un peļņu nesošu internetveikalu?

Kādēļ raizēties par to, kā divkāršot apmeklētāju skaitu, ja pastāv daudz vienkāršāka iespēja – divkāršot pārdošanas apjomus līdzšinējiem internetveikala pircējiem?! Lūk, 15 padomi, kas palīdzēs izveidot apmeklētu un peļņu nesošu internetveikalu.*

1. Iepazīstiet savus pircējus!

Ir svarīgi izzināt savu mērķauditoriju. Ja nezināsiet, kam pārdot, jums neizdosies neko notirgot. Izpētiet savu internetveikalu, vai tajā var atrast visu nepieciešamo, kas mudinātu iepirkties tieši pie jums, jo iepirkšanās ir emociju vadīts lēmums. Analizējiet pircēju iepirkšanās paradumus. Centieties noskaidrot, kādas kvalitātes iezīmes jūsu pircējiem ir svarīgas. Tas jums palīdzēs radīt saturu un piedāvāt tādu preču vai pakalpojumu sortimentu, kas viņiem ir nepieciešams.

2. Detalizēts un izsmeļošs produktu apraksts

Veidojiet informatīvu un uzmanību piesaistošu preču vai pakalpojumu aprakstu. Sniedziet pilnīgu informāciju, taču neaizraujieties ar gariem tekstiem, kuri nav strukturēti ar apakšvirsrakstiem vai apakšpunktiem, kas internetā palīdz vieglāk uztvert saturu.

3. Kvalitatīvi preču vai pakalpojumu attēli

Preces vai pakalpojuma attēls ir svarīgākais internetveikala elements. Ja piedāvātās preces vai pakalpojuma fotogrāfijai ir augsta kvalitāte, tā radīs labu iespaidu gan par jūsu internetveikalu, gan palīdzēs izcelt piedāvājuma pozitīvās īpašības. Produkta aprakstam pievienoti attēli ar iespēju to apskatīties no dažādiem rakursiem iedrošinās pircējus iegādāties piedāvāto preci.

4. Produktu video

Viens no iemesliem, kāpēc daudzi šaubās par iepirkšanos internetā, ir bailes „pirkt kaķi maisā”. Iespēja aplūkot preci videosižetā palīdz radīt uzticēšanos produktam un iespēju potenciālajam pircējam vieglāk izlemt par preces iegādi. Video ļauj labāk parādīt produkta izskatu, lietošanas veidus un priekšrocības. Interaktīvas mājaslapas vairāk piesaista pircēju uzmanību.

5. Skaidri izceliet atlaides un speciālos piedāvājumus

Ja sniedzat savām precēm vai pakalpojumiem atlaides vai kādus speciālos piedāvājumus, vislabāk tos izvietot internetveikala sākumlapā. Informācijai ir jābūt viegli atrodamai un skaidri saprotamai.

6. Pircēji tic atsauksmēm

Publicējiet klientu atsauksmes. Vairāk nekā 50 % pircēju pirms iepirkšanās meklē atsauksmes par precēm vai vērtējumu par pašu internetveikalu. Pircēju atsauksmes iedrošina arī citus iepirkties.

7. Populārākos produktus izvietojiet sākumlapā

Lai interneta lietotājiem uzreiz top skaidrs, ko jūsu internetveikalā ir iespējams iegādāties, internetveikala sākumlapā publicējiet populārākos produktus vai tās preces, kuru pārdošanas apjomu vēlaties palielināt.

8. Piedāvājiet preces, kas varētu ieinteresēt

Līdztekus pircēja izvēlētajām precēm piedāvājiet līdzīgas preces, kas varētu pircēju ieinteresēt un mudināt veikt jaunus pirkumus. Piemēram, ja pircējs izvēlējies iegādāties grāmatu par kulināriju, tad piedāvājiet aplūkot arī citas kulinārijas grāmatas, kas varētu viņu interesēt.

9. Vēlmju saraksts

Piedāvājiet iespēju izveidot vēlmju sarakstu, kurā pircējs var ielikt izvēlētās preces, lai viņš tās varētu iegādāties nākamajā reizē, kad apmeklēs jūsu internetveikalu.

10.  Novietojiet iepirkumu grozu labi pārredzamā vietā

Internetveikala galvenais mērķis ir pārdošana, tāpēc pārliecinieties, vai iepirkumu grozs ir viegli atrodams. Pārsvarā internetveikalu veidotāji to novieto lapas augšējā labajā stūrī.

11.  Parādiet kontaktinformāciju

Kontaktinformācijai par iespēju sazināties ar internetveikala darbiniekiem ir jābūt izvietotai labi pārskatāmā vietā, lai pircējam nebūtu grūtību to atrast. Ieteicams, lai vismaz tālruņa numurs ir redzams katrā mājaslapas sadaļā. Adrese, karte ar atrašanās vietu, e-pasts un darba laiks ir izvietoti atsevišķā kontaktinformācijas sadaļā.

12.  Vienkārša navigācijas josla

Pārliecinieties, ka jūsu mājaslapas navigācijas josla ir vienkārša, viegli saprotama un pircējiem ļauj ātri atrast meklēto informāciju. Katrai sadaļai jābūt skaidri definētai, lai lietotājs var uzreiz apzināties, kāda informācija ir atrodama konkrētā sadaļā.

13.  Vairākas norēķinu iespējas

Daudzus apmeklētājus no pirkumiem internetveikalā attur nepieciešamība ievadīt savus kredītkartes datus. Raizes par datu drošību ir lielākas par vēlmi iegādāties jaunu preci, tāpēc piedāvājiet pircējiem vairākas norēķināšanās iespējas.

14.  Informācija par pircēja un uzņēmuma tiesībām un pienākumiem

Neziņa un apjukums atbaida interneta lietotājus no pirkumu veikšanas, tāpēc, iedrošinot pircējus iegādāties preces tieši jūsu internetveikalā, neaizmirstiet izveidot arī lietošanas noteikumu sadaļu, kur precīzi un detalizēti aprakstīta preces iegādes, apmaksas, saņemšanas un atpakaļatdošanas kārtība, ja preces kvalitāte nav apmierinājusi, kā arī pircēja un uzņēmuma tiesības un pienākumi.

15.  Neaizmirstiet par pircēju arī pēc pirkuma veikšanas!

Pēc tam, kad pircējs jau ir veicis pirkumu, nosūtiet e-pasta paziņojumu, pirmkārt, ka pirkums ir veikts, otrkārt, par tā piegādi un, treškārt, par apmaksas saņemšanu. Bieži vien tieši neziņa, vai naudas pārskaitījums ir saņemts un vai prece jau ir izsūtīta, attur potenciālos pircējus veikt pirkumus internetā. Lai parādītu savu draudzīgo attieksmi pret pircēju, izmantojiet iespēju arī pateikt paldies par pirkumu.Pastāsti par mums!
Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .